CENTRUM MEDYCZNE WĘGRZCE - II PIĘTRO

Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną. Uśmiechnięty i zdrowy Pacjent to nasz cel!

Filia Przybysławice

Witaj w Filii Przybysławice

 

Pani Doktor Joanna Pawlik – Kierownik Zakładu Leczniczego Familia Medicina Przybysławice świadczy usługi dla Dzieci i Dorosłych w ramach poradni POZ.

Chcę aby jak dotąd Pacjenci byli zadowoleni ze świadczonych przeze mnie i współpracujących ze mną lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu usług medycznych. Pragnę aby czuli się bezpiecznie i korzystali ze świadczeń na najwyższym poziomie.

Chcesz umówić wizytę?

 

Filia Przybysławice zaprasza na wizytę!

Umów wizytę!

 

 

 

Punkt pobrań

Poniedziałek 08:00-10:00

Środa 08:00-10:00

Piątek 08:00-10:00

Godziny pracy placówki (od 15.04.2024r.)

 

Przychodnia

Poniedziałek 08:00-18:00

Środa 08:00-18:00

Piątek 08:00-18:00

Zakres opieki medycznej:

 

Po pierwsze łatwy dostęp do wykwalifikowanego personelu z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej:

  • Opieka lekarza POZ - lekarze, którzy zazwyczaj są dostępni tego samego dnia lub z dnia na dzień
  • Opieka pielęgniarki - szczepienia dzieci, testy COMBO (grypa/COVID/RSV), strep testy A, porady edukacyjne, pobieranie materiału do badań, zastrzyki, kroplówki itp.
  • Opieka położnej - edukacje przedporodowe, patronaże, pobieranie cytologii (w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy w przychodni Węgrzce)
  • Wizyty domowe – w przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia możliwe wizyty lekarza, pielęgniarki i położnej w domu pacjenta
  • Badania diagnostyczne - ekg, usg oraz spirometria wykonywane w Przychodni w Węgrzcach oraz rtg w dogodnych miejscach w Krakowie
  • Szczepienia ochronne przeciwko COVID oraz grypie
  • rozszerzony zakres badań laboratoryjnych (dzięki budżetom powierzonym diagnostycznemu oraz opieki koordynowanej) m. in. ferrytyna, witamina B12, kwas foliowy, anty CCP, przeciwciała anty-HCV, strep-test, antygen Hpylori w kale – test laboratoryjny, albuminuria, UACR, antyTPO, antyTSHR, antyTG.

 

Po drugie to co nas zdecydowanie wyróżnia czyli intensywne prowadzenie opieki koordynowanej dla pacjentów zdeklarowanych do naszej przychodni (po skierowaniu od lekarza POZ w pełni darmowe w ramach NFZ - dotyczy osób z chorobami przewlekłymi kwalifikującymi się do ścieżek kardiologicznej, endokrynologicznej, diabetologicznej oraz pulmonologicznej):

  • porady specjalistyczne: kardiologiczne, endokrynologiczne, diabetologiczne, pulmonologiczne, dietetyczne w większości w naszej przychodni w Węgrzcach
  • badania specjalistyczne: m. in. echo serca, doppler tętnic szyjnych, doppler naczyń kończyn dolnych, holter EKG (24h, 48h, 72h) oraz ciśnieniowy wszystko to w naszej przychodni w Węgrzcach. Ponadto EKG wysiłkowe w dogodnej lokalizacji w Krakowie

 

Po trzecie programy profilaktyczne realizowane zarówno w pełni przez nasz personel np. profilaktyka chorób układu krążenia (CHUK), profilaktyka raka szyjki macicy, profilaktyka gruźlicy. Jak i programy realizowane we współpracy z innymi podmiotami np. profilaktyka chorób tarczycy. Aby móc uzyskać wszystkie powyższe świadczenia w ramach NFZ wystarczy złożyć deklarację do naszej przychodni. Zajmuje to maksymalnie kilka minut i można to zrobić osobiście w przychodni lub poprzez internetowe konto pacjenta

Personel:

Lek. Joanna Pawlik
Kierownik ds. medycznych, specjalista medycyny rodzinnej, specjalista zdrowia publicznego

Lekarz rodzinny z bardzo dużym doświadczeniem (już ponad 30 lat pracy jako lekarz) zarówno z pracy w przychodniach podobnych do naszej jak i na dyżurach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, szpitalnych SOR i wielu innych placówkach. Już od 1998 roku odpowiada za jakość świadczeń medycznych w placówkach POZ. Dzięki wszechstronnej wiedzy z roku na rok podnosi poziom opieki w naszych placówkach.

 

Lek. Anna Korczyńska-Dolan

Ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu medycyny ratunkowej. Posiada duże doświadczenie w pracy jako lekarz medycyny ratunkowej (SOR oraz karetka pogotowia). Zdobywała wiedzę i doświadczenie również na zachodzie Europy. Najpierw odbywając praktyki w Centre Hospitalier Regional d 'Orleans we Francji później przez ponad 3 lata odbywając specjalizację uczyła się i pracowała na oddziałach ratunkowych, pediatrii, ortopedii oraz interny w Irlandii. Wykorzystując swoje doświadczenie od kilku lat potrafi pomóc prawie każdemu pacjentowi POZ.

 

Lek. Sabina Smith

Zdobyła doświadczenie pracując w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej oraz dyżurując w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej przyjmując zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci. W najbliższym czasie planuje rozpocząć specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej.

 

Lek. Magda Łabęcka

Doświadczenie zawodowe zdobywała w czasie stażu w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie oraz pracując w przychodniach POZ.

 

 

Rejestracja telefoniczna:  

Węgrzce 12 445 95 55 ; 535 628 912

Przybysławice 570 050 975

 

Kontakt e-mail: familiamedicina@op.pl